en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

WY-TWÓRCY - SAMOOBSŁUGOWE WARSZTATY DO WYSTAW

WY-TWÓRCY - SAMOOBSŁUGOWE WARSZTATY DO WYSTAW

14.02.2023 - 31.12.2025 / wt-nd 10:00 -17:00, wyłącznie podczas trwania wystaw
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza do korzystania z samoobsługowych koszyków dla rodzin i przyjaciół z zestawami kreatywnych zadań pogłębiających odbiór wystaw.

Torba. W torbie przybory, kartki z opisanymi zadaniami. Każdy może złapać taki sak i spędzić kilka chwil w galerii, pobyć z dziełami sztuki. Rozgościć się wygodnie na wystawie i wspaniale bawić się, czerpiąc inspirację z otaczających go prac.

Pomysł i przygotowanie zadań: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska

Zestawy WY-Twórców są do pobrania w kasie w cenie biletu na wystawę (wtorek-niedziela), godz. 10:00-17:00 bez zapisów.
Torby „WY-twórców” przeznaczone są dla rodzin z dziećmi, ale dorosły zwiedzający w pojedynkę czy grupa znajomych także może po nie sięgnąć. Każdy zestaw zawiera przybory do pracy oraz kartki z ćwiczeniami odnoszącymi się do wystawy. Chodzi o to, by rozgościć się wygodnie na ekspozycji i bawić się, czerpiąc inspirację z otaczających prac.

Ćwiczenia plastyczno-sensoryczne angażują wyobraźnię dziecka i opiekuna, prowokują do rozmowy i twórczego spędzenia czasu, również po powrocie do domu. Dzieci oswajają z dziełami sztuki i przestrzenią galeryjną, dorosłym pozwalają w niestandardowy sposób spojrzeć na eksponowane dzieła.

Projekt ma charakter cykliczny i towarzyszy wybranym wystawom.